Start » Ciekawostki

Ostrzeżenia na paczkach papierosów.

19 marca 2010 6 392 czytano 0 Komentarzy

Wydaje się, że skuteczne ostrzeżenia przed skutkami palenia nie istnieją. Gdyby istniały liczba palaczy diametralnie by spadła.

Wielu młodych palaczy zapewne nie pamięta czasów kiedy w Polsce wprowadzano ostrzeżenia na paczkach papierosów. Była oczywiście burzliwa dyskusja pomiędzy zwolennikami ostrzeżeń a koncernami tytoniowymi.  Po wprowadzeniu odpowiedniej uchwały rząd chwalił się, że dzięki tym ostrzeżeniom zmniejszy się liczba palaczy. Jakie dało to skutki każdy młody palacz wie….
Pod koniec roku 2009 pojawiły się pogłoski, że Unia Europejska chce wprowadzić jednolite czarno-białe paczki papierosów. Znikłyby loga, kolorowe napisy i symbole. Wszystkie opakowania miały by dwa czarne napisy na białym tle. Duży ostrzegałby o paleniu a mały informował o marce papierosów. Jak do tej pory tego nie wprowadzono.
Istnieje jednak pewna alternatywa dla napisów- obrazki.  Większość ludzi to wzrokowcy i obrazki są przez nich lepiej zapamiętywane. Z takiego chyba założenia wyszły władze w Singapurze gdzie zastosowano dość drastyczne ostrzeżenia.

Więcej fotek na tej stronie

Podziel się tym z innymi
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Blip
  • Grono
  • RSS

Podobne posty.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.