Start » Ciekawostki, Psychologia, Tryb życia

Łatwy sposób na rzucenie palenia

19 marca 2010 7 410 czytano 0 Komentarzy

Wypadałoby powiedzieć łatwy sposób na uwolnienie się od uzależnienia nikotynowego, idąc tropem filozofii Allen’a Carr’a.Allen Carr nałogowy palacz przez 30 lat, wypalał nawet 100 papierosów dziennie.  Liczne nieudane próby zerwania z nałogiem doprowadziły go w  1983 roku do odkrycia łatwej i skutecznej metody zerwania z nałogiem. Potem to już coś w rodzaju historii od zera do milionera.  70 klinik w 40 krajach,  kilka książek z czego najbardziej znana to „The Easy Way To Stop Smoking”, która jest przetłumaczona na 20 język i sprzedała się w około 11 milionach egzemplarzy. Allen Carr zmarł pod koniec 2006r, jak na ironię, na raka płuc.  Sam Allen Carr uważał, że gdyby nie rzucił palenia wiele lat temu, na pewno umarłby dużo wcześniej. Twierdził, że nawet jeżeli przebywanie z palaczami przyczyniło się do jego choroby, to była to cena, warta zapłacenia.

Choć na dietblog.pl staram się nie chwalić żadnego produktu, tak  filozofię Allen’a Carr’a mogę polecić z czystym sumieniem. Skuteczność jego metody przetestowałem na sobie i dziś jestem szczęśliwym wolnym od nałogu człowiekiem.  Polecam przeczytać jego książkꔣatwy sposób na rzucenie palenia” gdyż to w zupełności wystarczy aby przestać palić.  Co ciekawe przeczytanie tej książki zajęło mi ponad rok czasu.

Po przeczytaniu wstępu nie uwierzyłem w skuteczność i uznałem, że mam ważniejsze rzeczy do roboty. Po jakimś czasie doczytałem do 11 strony i znów przestałem. Niedawno powróciłem do lektury i już koło 20 strony nie paliłem. W ten sposób zmarnowałem rok, o zdrowiu i pieniądzach nie wspominając.  Dlatego też jeżeli książka Allen’a trafi do Twoich rąk zabierz się do lektury natychmiast.

Samo przeczytanie oczywiście nie wystarczy. Ważne jest przeczytanie ze zrozumieniem i otwartym umysłem.  Istnieje bowiem możliwość, że palacz stchórzy i albo nie doczyta albo nie wykona wszystkich instrukcji zawartych w książce.  Jeżeli jednak przyjmiemy filozofię Allen’a Carr’a  to niemal natychmiast stajemy się ludźmi wolnymi. O zaletach rzucenia palenia nie będę pisał bo każdy palacz wie jakie są.  Zapraszam zatem do czytania i dzielenia się uwagami na temat książki.

Podziel się tym z innymi
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Blip
  • Grono
  • RSS

Podobne posty.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.