Start » Ćwiczenia, Polecane

Aerobiczna 6 Weidera-czyli płaski brzuch w 42 dni

15 października 2009 12 881 czytano 2 Komentarze

Płaski i wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu osób. Jednym z najbardziej znanych  zestawów do ćwiczenia jest Aerobiczna 6 Weidera ( A6W ).brzuch_2Aerobiczna 6 Weidera to zestaw ćwiczeń przy wykonywaniu, których nie potrzeba żadnych przyrządów. Przyda się jednak trochę chęci, systematyczności i płaska twarda powierzchnia.

Trening trwa 42 dni po których,  jeżeli wszystko wykonywaliśmy uczciwie, efekty są naprawdę widoczne. Do A6W nie przewidziano żadnej specjalnej diety. Oczywiście jeżeli jakąś się zastosuje tym lepiej.

Co i jak.

Do wykonania każdego dnia mamy 6 różnych ćwiczeń. Co kilka dni przybywa ilość wykonanych powtórzeń w serii. Najważniejszym momentem samego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni co trwa około 2-3 sekund. Ćwiczenia wykonujemy jedno po drugim bez przerw.

Jeden trening nie powinien przekraczać 25-30 minut. Nie liczymy tutaj samej rozgrzewki czy ćwiczeń na inne partie ciała.

OPIS ĆWICZEŃ

Ćw.1

Pierwsze Ćwiczenie 6 Weidera

Leżąc na płaskim podłożu układamy ręce wzdłuż tułowia. Następnie unosimy klatkę piersiową, tak, aby część lędźwiowa pleców została na podłożu (na ziemi zostaje tyłek i część pleców). Równocześnie unosimy jedną nogę zgiętą pod kątem prostym w kolanie, aż udo nie stworzy z częścią lędźwiową kąta prostego. W tym momencie łapiemy (nie przytrzymujemy) za kolano i tak  przez 3 sekundy. Wracamy do leżenia z opuszczoną klatka piersiową i powtarzamy ćwiczenie z drugą nogą.

Ćw.2
cw (5)

Analogiczne ćwiczenie. Podnosimy w nim równocześnie obie nogi (3 sek.)

Ćw.3

Drugie ćwiczenie 6 Weidera

Ćwiczenie różni się od pierwszego tylko tym, że ręce nie leża wzdłuż tułowia, lecz są zaplecione na karku. Tylko czy łokcie powinny być do przodu czy na boki tego nie wiem (każdy pokazuje inaczej).

Ćw.4
cw (2)

Ćwiczenie analogiczne do 2 i 3. Podnosimy obie nogi mając ręce zaplecione na karku.

Ćw.5
cw (3)
Unosimy klatkę piersiową mając ręce zaplecione na karku. Podnosimy na zmianę raz jedną nogę raz drugą tak jak w ćwiczeniu 1 i 3. Różnica polega na tym, że w tym ćwiczeniu nie zatrzymujemy nogi przy maksymalnym napięciu mięśni, lecz robimy niejako rowerek. Jest to chyba najbardziej męczące ćwiczenie. Pamiętajcie o oddechu : )

Ćw.6

cw (4)
Unosimy klatkę piersiową i obie wyprostowane nogi. Przytrzymujemy 3 sekundy. Choć na załączonym filmiki będzie inaczej to róbcie to jak na obrazku czyli ręce do kolan.

Te 6 ćwiczeń tworzą jeden cykl. Nogi w każdym ćwiczeniu (niekoniecznie w ćw.5) opuszczamy powoli. Gdy dojdziemy do 3 serii dziennie należy skracać czas utrzymania maksymalnego napięcia mięśni tak aby wyrobić się w czasie. Ostatnia jeszcze rzecz. Niech Wam nie przychodzi do głowy robić jedną serię rano, drugą po południu itp. Wszystko ma się odbyć pod rząd.

Cykl ćwiczeniowy aerobicznej szóstki Weidera:

Karta ćwiczeniowa do wydrukowania

1 dzień – 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2,3 dzien – 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4,5,6 – dzień – 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7,8,9,10 – dzień – 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11,12,13,14 – dzień – 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15,16,17,18 – dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19,20,21,22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23,24,25,26 – dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27,28,29,30 – dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31,32,33,34 – dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35,36,37,38 – dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39,40,41,42 – dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu

Jeden z ciekawszych i profesionalnie zrobionych filmów instruktażowych na temat 6 Weidera.

Podziel się tym z innymi
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Blip
 • Grono
 • RSS

Podobne posty.

 • Brak podobnych postów.

2 Komentarze »

 • Ewa pisze:

  Pamiętam swoją pierwszą szóstkę. Pierwszy dzień i jedna seria – jakoś mi się udało bez wysiłku i bez problemów, drugiego dnia – pojawiły się problemy z wytrzymaniem tych przepisowych trzech sekund, a trzeciego dnia ćwiczyłam i prawie płakałam – takie miałam zakwasy :-)
  Ale to chyba jeden z nielicznych systemów jaki w dosyć krótkim czasie przynosi rewelacyjne efekty. Oczywiście nie chodzi tu o typowe odchudzanie (bo bez diety i ćwiczeń aerobowych schudnąć trudno), ale brzuszek wychodzi po tym DOSKONAŁY :-)

 • marta pisze:

  jak masz problemy z kregoslupem to lepiej tego nie rob

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.